פרדס חנה-כרכור היא יישוב רב-תרבותי, צבעוני, תוסס ובו ריבוי קולות וקהלים, המביאים  לידי ביטוי את ייחודו התרבותי והסביבתי. יישוב של חיבורים בין אדם לאדם, בין אדם למקום ובין לב ללב.
בפרדס חנה-כרכור השוויון הוא ערך מרכזי. התושבות/ים ב לא יופלו על רקע אמונה, מין, מגדר, נטייה מינית או כל גורם אחר ויזכו לייצוג שוויוני ולמרחב פעולה מאפשר ובטוח.
פרדס חנה-כרכור היא יישוב שבו מתקיים שיתוף אמיתי ואמון בין האזרח לרשות, יישוב שבו התושבים מעורבים ומשפיעים על עיצוב דמותו ואיכות החיים בו.


היוזמות של התושבים במגוון התחומים (קהילתיים, כלכליים, חינוכיים ותרבותיים) הן חלק אינטגרלי ומנוע צמיחה מבורך וחשוב בהתפתחות היישוב.


פרדס חנה-כרכור היא יישוב מוביל ודינמי השומר על עברו ובמקביל מתנהל מתוך חשיבה ותכנון לטווח ארוך תוך איזון בין האינטרסים השונים ויישום של חשיבה מקיימת ויצירתית.


המועצה ביישוב פועלת בשקיפות ובסטנדרטים גבוהים של ניהול מוניציפלי.
היישוב מהווה מרחב למידה ומימוש הזדמנויות בכל מעגלי החיים.


החינוך דינמי ומגוון ומתאים עצמו לעולם המשתנה. זהו חינוך השואף להצמיח את ילדינו לבני אדם חושבים, המיטיבים עם עצמם ועם סביבתם.
בפרדס חנה-כרכור מתקיים חוסן קהילתי המבטא את התפיסה שהכול קשור: החינוך, החברה והקהילה. הקהילות השונות מבטאות את קולן תוך מתן כבוד הדדי לשונה ולאחר.
פרדס חנה - כרכור היא יישוב ירוק ובריא, המיישם מגוון פתרונות מתקדמים וחדשניים בכל תחומי החיים, השומרים על איכות הסביבה, איכות החיים והמשאבים הטבעיים.


פרדס חנה-כרכור היא  מרכז תרבותי, תיירותי, כלכלי וחברתי מוביל באזור, הפועל בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות שסביבו.


בפרדס חנה כרכור כלכלה מקומית משגשגת ומקיימת, הזוכה לעידוד ותמיכה ממגוון מקורות ומתבססת על הקשרים בין הרשות, הקהילה והעסקים המקומיים.


בפרדס חנה-כרכור הצעירות/ים נשארים ביישוב ומוצאים בו מענה ועניין לצורכיהם והתושבים הוותיקים פעילים ומעורבים, נהנים מאיכות חיים, מנגישות, מסיוע ומעזרה.
בפרדס חנה-כרכור כל אחד ואחת מרגישים בבית.רוצה להשתתף בעשייה ולהשפיע?